Dini Radyo, DiniRadyo.net, iSlami Radyo Dinle
» » » You are reading »

Şifa Nerede Saklı Hikayesi

muhammet dldldldldldlldldl

ÖLDÜRÜCÜ ZEHİRDİR…

 

Musa (aleyhisselâm) hastalandı ve karın ağrısı iyice şiddetlendi. Durumunu Allahu Teâlâ’ya arzetti. Allahu teala ona mağarada bulunan bir otu yemesini emir buyurdu. Musa (aleyhisselam) o otu yiyip Allah’ın izniyle şifa buldu. Ancak başka bir vakitte aynı hastalık bir daha nüksetti. Musa (aleyhisselam) (tedavi için) hemen daha önceki ottan yedi ama bu kez yediği ot onun hastalığını daha da artırdı. “Ya Rabbi!” dedi Musa (aleyhisselam) “Önce yedim fayda buldum, aynı otu ikinci kez yedim ama zarar gördüm. Acaba sebebi nedir?” Allahu teala şöyle buyurdu: “Sen birinci defa bana geldin, bana müracaatta bulundun, ota değil. Bu yüzden de şifaya kavuştun. İkinci kez ise bana müracaatı terkedip ota yöneldin, bu yüzden de hastalık daha da arttı.
(Ey Musa!) Bilmez misin ki, dünya bütünüyle semm-i katil yani öldürücü zehirdir. Onun devası ise benim isimlerimdir. (Yâni benim isimlerimle bana yalvarmak, benden şifa ve yardım istemektir.)”

https://www.diniradyo.net/wp-content/uploads/2019/09/sifaliotlarvebitkiler.jpghttps://www.diniradyo.net/wp-content/uploads/2019/09/sifaliotlarvebitkiler-180x180.jpgadminDini HikayelerGenelDerdin Dermanı nerede saklı hikayesi oku,dini radyo,Hem zehir hem şifa olan şey nedir?,islami radyo eşliğinde dini yazılar oku,Öldürücü şifa hikayesi oku,Zehir ve Şifa nasıl bir arada olur?
ÖLDÜRÜCÜ ZEHİRDİR...   Musa (aleyhisselâm) hastalandı ve karın ağrısı iyice şiddetlendi. Durumunu Allahu Teâlâ’ya arzetti. Allahu teala ona mağarada bulunan bir otu yemesini emir buyurdu. Musa (aleyhisselam) o otu yiyip Allah’ın izniyle şifa buldu. Ancak başka bir vakitte aynı hastalık bir daha nüksetti. Musa (aleyhisselam) (tedavi için) hemen daha önceki ottan...

Related Posts

Uzak Doğu’dan gelen şifa Moringa Bitkisi

Uzak Doğu’dan gelen şifa Moringa Bitkisi

Erdem Beyazıt Ölüm Risalesi

Erdem Beyazıt Ölüm Risalesi

Hasta Ziyareti Hakkında Hadisler

Hasta Ziyareti Hakkında Hadisler

Korona Virüse Karşı Nasıl Tedbir Almalıyız

Korona Virüse Karşı Nasıl Tedbir Almalıyız

Eski Çağlarda Salgınlar ve Tedavi Yöntemleri

Eski Çağlarda Salgınlar ve Tedavi Yöntemleri

Unutamıyorum Şiiri

Unutamıyorum Şiiri

Bir cevap yazın