Sağlık Sorunlarımız Yüzümüzden Okunabilir

1 ve 2. bölgeler etkilenmişse: Sindirim problemleri

Eğer 1 ve 2 numaralı bölgelerdeki sivilce, akne ve lekeleri fark ettiyseniz, sindirim sisteminiz düzenli işlemiyor olabilir. Bu problemi düzeltmek için abur cubur ve aşırı yağlı yiyecekler yemeyi bırakmalısınız. Ayrıca aşırı tuzdan kaçınmalı ve daha fazla su tüketmelisiniz.

      3. bölge etkilenmişse: Karaciğer

Eğer değişimler gösteren bölge 3 numaralı bölge ise, karaciğerinizin düzgün işlememe olasılığı var. Bu sağlığa zararlı toksinlerin ve maddelerin tüketilmesinden kaynaklanır. Yapmanız gereken alkol, abur cubur ve laktoz tüketmemektir. Ve meyve ve sebze tüketiminizi arttırmalısınız, ve onları özellikle çiğ tüketmelisiniz. Ayrıca doğal bir karaciğer temizliği yapmakta da yarar var.

4 ve 5. bölgeler etkilenmişse: Böbrekler

Gözlerinizin kontürlerinde oluşan her şey -göz altı morlukları da dahil olmak üzere- susuzluk ve böbrek işlevsizliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden en iyisi su tüketimini arttırmak, tuzdan uzak durmak ve idrar söktürücü daha fazla yiyecek tüketmektir.

    6. bölge etkilenmişse: Kalp

Bu bölge sivilce ve siyah noktaların en çok görüldüğü yerlerdir. Ancak birden belirdiklerinde ve bunlardan kurtulmak zor olduğunda bir kalp sorununa işaret ediyor olabilir. Bu problemle savaşmak için diyetinizden yağlı ve sodyum içeren zararlı yiyecekleri çıkarmalısınız. Ayrıca baharatlı yiyeceklerden de uzak durmalısınız. Bunlar yerine omega-3 yağ asitleri tüketiminizi arttırın. Özellikle bitki temelli olanları.

7 ve 8. bölgeler etkilenmişse: Böbrekler

Yine önceki gibi böbrekler kötü işliyor olabilir. Bunun nedeni ise vücutta atık birikimi, su tutulumu ve dehidrasyon olabilir. Bu durumu düzeltmek için bol bol su için; kahveden, gazlı yiyeceklerden ve alkolden kaçının.

9 ve 10. bölgeler etkilenmişse: Solunum yolu sistemleri

Bu bölgeler bir şekilde alerji veya astım gibi solunum yolu sistemlerine işaret ediyor olabilir. Bu bölge lekeler için hassastır ve hatta sigara içmek gibi kötü alışkanlıklardan etkilenir. Bunu düzeltmek için sigara içmeyi bırakın, taze yiyecek tüketimini arttırın ve şeker tüketimini azaltın.

11 ve 12. bölgeler etkilenmişse: Hormonlar

Bu bölgedeki değişiklikler genelde adet dönemindeki hormonal değişikliklerden kaynaklanır. Bunlar kaçınılmaz olsa da, sağlıklı bir diyet, egzersiz, yeterli uyku, bol su içmek, yüzünüzü bol bol yıkamak ve rahatsız edici yiyeceklerden uzaklaşmak iyi gelecektir.

  1. bölge etkilenmişse: Mide

Yüzün bu bölgesi zayıf sindirime işaret eder, bağırsaklarınız düzenli çalışmıyor ve kabızlık çekiyor olabilirsiniz. Bu problemle savaşmak için bol bol lif tüketin. Bunu meyve, sebze ve tahıllarda bulabilirsiniz.

  1. bölge etkilenmişse: Stres

Eğer yüzünüzün bu bölgesinde bir düzensizlik fark ederseniz, vücudunuzun dinlenmeye ve zamana ihtiyacı olabilir. Stres ciddi sağlık problemlerine yol açabilir ve ilgilenmezseniz durum daha da kötüleşebilir. Bu problemle savaşmak için dinlenmenizi, uyumanızı, şekerleme yapmanızı ve daha çok su içmenizi öneriyoruz.

 

Son Derece ince Yüz

Alışılmadık bir şekilde incelen ve narinleşen yüzün genel sebebi yetersiz beslenmedir. Çoğunlukla aşırı stres altında ve öğün atlayarak yaşadığımız dönemlerde daha çok ortaya çıkar. Yaptığınız diyetin size zarar verip vermediğini tam da bu işaretlerden anlayabilirsiniz. Ayrıca, gözlerinizin yüzünüze gömülmesi ve elmacık kemiklerinizin ortaya çıkması da diğer belirtiler arasındadır.

Şişmiş Yüz

Eğer ki ani bir diyet değişikliği yaptıysanız ve vücudunuzun alıştığından fazla kalori tüketiyorsanız, yüzünüz ilk yağ depolanan yer olacaktır. Genellikle aile evlerine uzun bir aradan sonra yapılan ziyaretten sonra öğrencilerde sıklıkla görülür. Fazla kalori almak için ille fazla yemeniz gerekmiyor, eğer alkol tüketiminizi arttırdıysanız da aynı şekilde hızlı bir şekilde yüzünüz şişer. Beslenme düzeninizi oturttuğunuzda ve düzenli egzersiz yaptığınızda kolayca kurtulabilirsiniz.

İstenmeyen Kırışıklıklar

Yaşlandıkça kırışmamız, havaya attığımız bir nesnenin düşmesi kadar kaçınılmazdır. Ancak bu gereğinden erken meydana geliyorsa, vücudunuz stres altında demektir. Direkt güneş ışığından kaçının ve cildinizi günde 2 kez nemlendirmeye gayret edin. Ayrıca kaçınabildiğiniz kadar stresten kaçınmaya özen gösterin. Unutmayın sadece bir hayatınız var.

Kuru Cilt

Yeterince su içmiyorsanız ve tükettiğiniz besinler yeşil değilse, bir de üzerine meyve yeme alışkanlığınız yoksa cildiniz kısa sürede kuruyacaktır.  Bol vitamin takviyesi almaya ve yemeklerinizi daha az pişmiş yemeye özen gösterin ve mutlaka meyve, sebze tüketin. Çünkü cildinizi kısa zamanda eski sağlığına kavuşturmazsanız, kuru cilt daha ciddi problemlere yol açabilir. Eğer normal beslenmezseniz, kullandığınız kremler bir işe yaramayacaktır ve zamanla kuruyan cildiniz çatlamaya ve kanamaya başlayacaktır. Unutmayın, sağlık içten gelir!

Sivilce ve Siyah Noktalar

Yağlı bir cildiniz varsa, sivilce ve siyah noktalar kaçınılmazdır. Bir de üzerine yağlı besleniyorsanız sivilcelere merhaba deyin. Unutmayın yağlı ve şekerli gıdalar tüketmek işi sadece daha çıkılmaz hale sokar. Düzenli olarak yüzünüze peeling uygulayın ve mutlaka bol su tüketin.

Gözaltı Torbalanmaları

Son zamanlarda uykusuz kaldıysanız veya hayatınızdaki önemli bir değişiklik sebebiyle stres altındaysanız gözlerinizin etrafında siyah çizgiler ve gözaltı torbaları oluşabilir. Sıcak bir bardak papatya çayı içerek rahat bir uykuya dalmayı deneyin ve daha fazla su için. Zamanla tüm belirtiler kaybolacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir