SAĞIR ADAM

 

Sağır bir adam, hasta komşusunu ziyarete gitmek ister. Fakat ”hastalıktan sesi kısılmış bir adamın konuşmasını nasıl işitebilirim?” diye endişelenir ve gitmeden kendine göre bir plan yapar:
-Ona,”Dertli komşum nasılsın?”derim,o da bana,”İyiyim” diyecektir.Ben,”Çok şükür” dedikten sonra ”Ne yiyip ne içiyorsun?”diye sorarım.”O da,”Şerbet ve mercimek çorbası” der. Sonra,”Kim gelip gidiyor?”derim.O da,”Konu-komşu filan”der.Ben de uygun bir cevab veririm diye,hastanın evine gider.
Hastaya:”Nasılsın?”diye sorar.Hasta:”Ölüyorum!”deyince,sağır:”Oh!Çok şükür.”diye karşılık verir.Sonra hastaya:”Ne yiyip içiyorsun?”diye sorar.Hasta:”Zehir,zakkum!”deyince,sağır:”Afiyetler olsun”der.Önceki cevabına sinirlenen hastayı,bu cevab kahreder.Sağır daha sonra,kimlerin gelip gittiğini sorunca hasta,iyice sinirlenmiş olarak:”Azrail”geliyor, defol be adam!” diye bağırır. Sağır gayet sakin: ”Ayağı uğurludur,sevin..” cevabını verir ve hastayı deliye çevirir.”(Mesnevi)

https://i1.wp.com/www.diniradyo.net/wp-content/uploads/2019/08/sağır-adam-ve-hasta.jpg?fit=614%2C342&ssl=1https://i1.wp.com/www.diniradyo.net/wp-content/uploads/2019/08/sağır-adam-ve-hasta.jpg?resize=180%2C180&ssl=1adminAnlamlı HikayelerGenelAnlamlı ve ironik hikayeler,dini hikayeler sağır adam,dini radyo,Mesneviden Seçmeler Sağır adam hikayesi
SAĞIR ADAM   Sağır bir adam, hasta komşusunu ziyarete gitmek ister. Fakat ”hastalıktan sesi kısılmış bir adamın konuşmasını nasıl işitebilirim?” diye endişelenir ve gitmeden kendine göre bir plan yapar: -Ona,”Dertli komşum nasılsın?”derim,o da bana,”İyiyim” diyecektir.Ben,”Çok şükür” dedikten sonra ”Ne yiyip ne içiyorsun?”diye sorarım.”O da,”Şerbet ve mercimek çorbası” der. Sonra,”Kim gelip gidiyor?”derim.O da,”Konu-komşu...