Acele Beni Çine Gönder

***

 Hazret-i Süleyman aleyhisselamın yanında bir zat oturuyordu. Ölüm meleği geldi ve o kimseye öyle bir baktı ki, kendisine korku ve ürperme geldi. Bu gelenin kim olduğunu Süleyman aleyhisselam’dan sordu. Ve ölüm meleği olduğunu öğrenince:

–  “Ey Allah’ın peygamberi, ben ondan çok korktum. Beni Çin’e gönder de, ondan uzakta olayım.” dedi.

Hazret-i Süleyman aleyhisselam, rüzgara emrederek o kimseyi Çin’e gönderdi. Biraz sonra ölüm meleği tekrar yanına geldi ve Süleyman aleyhisselam ölüm meleğine sordu:

–  “Biraz önce buraya geldin baktın ve gittin. Bu meraklı bakış ve aniden gidişinin sebebi neydi?”

Ölüm meleği cevap verdi:

– “Burada yanınızda oturan bir kimsenin, ruhunu Çin’de almakla emrolundum. Halbuki onu sizin yanınızda Kudüs’te görünce gayet şaşırdım ve hayret ettim. Oysa o kimse sizden Çin’e gönderilmesini istedi ve sizde bu isteği kabul ederek onu Çin’e gönderdiniz. Böylece bende aldığım emir gereğince Çin’e giderek onun ruhunu aldım.. 

https://i1.wp.com/www.diniradyo.net/wp-content/uploads/2019/08/süleyman-peygamber.jpg?fit=680%2C383&ssl=1https://i1.wp.com/www.diniradyo.net/wp-content/uploads/2019/08/süleyman-peygamber.jpg?resize=180%2C150&ssl=1adminDini HikayelerGenelAcele Beni Çine Gönder Hikayesi,Dini Hikayeler Acele Beni Çine Gönder,dini radyo,Süleyman Peygamber ve Azrail hikayesi
Acele Beni Çine Gönder ***  Hazret-i Süleyman aleyhisselamın yanında bir zat oturuyordu. Ölüm meleği geldi ve o kimseye öyle bir baktı ki, kendisine korku ve ürperme geldi. Bu gelenin kim olduğunu Süleyman aleyhisselam’dan sordu. Ve ölüm meleği olduğunu öğrenince: -  “Ey Allah’ın peygamberi, ben ondan çok korktum. Beni Çin’e gönder de,...